KUŞ KAFESİ İÇİN EN İYİ SEÇİMLERDEN BİRİ “HAGEN VISION”

by / 0 Comments / 198 View / Temmuz 16, 2019

HAGEN VISION KUŞ KAFESİ

Baktığınız kuş türüne ve sayılarına göre seçebileceğiniz 6 modeli bulunan Hagen Vision kuş kafesi gerçekten kuşunuz için en iyi seçimlerden biri.

Modellerinde boyut farkının yanında; tellerin kalınlığı, iki tel arasındaki aralık mesafesi gibi farklılıklar mevcut. Seçim yaparken lütfen buna dikkat edin. Mesela L12 modelinde iki tel arası mesafe daha fazla olduğundan muhabbet kuşları için çok uygun değil. Ölçüleri ayrıntılı olarak aşağıdaki kafes fotoğraflarının altında belirttim.

KAFESİN ÖZELLİKLERİ

Kafes kutunun içinde monte edilmemiş bir şekilde geliyor. Kurulumu oldukça kolay. Bunun da videosu aşağıdadır. Ya da bu linkten Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Kafes ile birlikte, büyük kafeslerde dört adet, küçük kafeslerde ise iki adet tünek geliyor. Ayrıca iki adet ikişer bölmesi bulunan yemlik bulunmaktadır. İsterseniz bu yemliklerin bir bölmesine su koyabilirsiniz. Yemliklerin üstüne yerleştirilen 2 adet aparat bulunmaktadır. Bunlar ile yemliğin içine kuşunuzun pisliğinin girmesini engellemeyi amaçlamışlar ve bence gayet de başarılı olmuşlar. Kafeslerin tümünde ikişer adet kapı bulunmaktadır.

Aşağıdaki fotoğraflardan fark edebileceğiniz gibi kafesin alt bölümünde saydam bir plastik bulunmakta. Bu parça, kuş kafeslerinde standart olarak bir çoğumuz kullandığı tül yerine geçmektedir. Kuşların tüylerinin etrafa yayılmasını engelliyor. Bu kafesin en çok beğendiğim özelliklerinden biri budur. Çünkü o tüllerden gerçekten nefret ediyorum.

Kafesle birlikte gelen tüneklerin kıvrımlı bir şekli var. Markanın açıklamasına göre tüneğin kıvrımlı olmasının amacı kuşunuzun ayak sorunları yaşamasını engellemeye yardımcı olmakmış.

İki adet ikişer bölmesi olan yemlik var. Yemliğe kafes dışından ulaşabiliyoruz arkadaşlar. Yemliklerin bulunduğu bölmelerde kapılar mevcut, böylelikle kuşlarımızı rahatsız edip strese sokmadan yemlerini ve sularını değiştirebiliyoruz.

Model No.: S01
Ölçüleri: 47,5 x 37 x 51 cm.
İki Tel Arası Mesafe: 12,3 mm.
Yatay Tel Kalınlığı: 1,6 mm.
Dikey Tel Kalınlığı: 2,6 mm.
Model No.: M01
Ölçüleri: 62,5 x 39,5 x 53 cm.
İki Tel Arası Mesafe: 12,3 mm.
Yatay Tel Kalınlığı: 1,6 mm.
Dikey Tel Kalınlığı: 2,6 mm.

Model No.: M02
Ölçüleri: 62,5 x 39,5 x 87 cm.
İki Tel Arası Mesafe: 12,3 mm.
Yatay Tel Kalınlığı: 1,6 mm.
Dikey Tel Kalınlığı: 2,6 mm.
Model No.: L11
Ölçüleri: 74,9 x 38,1 x 54,6 cm.
İki Tel Arası Mesafe: –
Yatay Tel Kalınlığı: –
Dikey Tel Kalınlığı: –
Model No.: L12
Ölçüleri: 75 x 38 x 92,5 cm.
İki Tel Arası Mesafe: 20,5 mm.
Yatay Tel Kalınlığı: 2,6 mm.
Dikey Tel Kalınlığı: 3,0 mm.
Model No.: S02
Ölçüleri: 45,5 x 35,5 x 84,5 cm.
İki Tel Arası Mesafe: 12,3 mm.
Yatay Tel Kalınlığı: 1,6 mm.
Dikey Tel Kalınlığı: 2,6 mm

KAFESİN TEMİZLİĞİ

Kafesin temizliği de oldukça kolay. Kafesin taban bölümünü tutan iki adet mandal bulunmakta. Bu mandalları açarak tabanı kafesten ayırıyoruz ve kafesin tabanında bulunan atıkları çöpe döküyoruz.

Kafesin içindeki tünekleri, koyduğunuz oyuncakları, yemlik üstü aparatları ve iç telleri de belli sürelerde ıslak bezle silebilirsiniz.

Kafesin tabanını ve taban telini belirleyeceğiniz uygun sürelerde soğuk su ile yıkayarak temizlemenizde de fayda var.

Kafes ile ilgili her türlü sorunuzu, eksik ya da hatalı olduğunu düşündüğünüz şeyleri lütfen yorum kısmında belirtiniz.

Emeğime değer vererek okuduğunuz için teşekkürler. Sağlıcakla…

HAGEN VISION KUŞ KAFESİ KUTU AÇMA VE KURULUM

Your Commment

Email (will not be published)